izmir çiçek

  • (0535) 407 70 77
  • izmirdecicek1@gmail.com

Söze Giden Çiçek Modelleri

Söze Giden Çiçek Modelleri

Evliliğe atılan bu ilk adımda ÇİÇEK yaptırmak bir gelenek haline gelmiştir ...Bizde bu özel günde sizin için söz veya nişan merasimi için götürebileceğiniz çiçek tasarımlarımızı sizler için hazırladık..Sizin sadece yapmanız gereken web sitemize girerek çiçeğinizi beğenmek gerisini biz hallederiz..sizde bu mutlu gününüzde bizi tercih edin...Bizi tercih edenler hiç yanılmadı.

Söz Nişan ve İsteme Çiçekleri

Türk toplumunda gelenekler oldukça önemli ve uyulması gereken kuralları oluşturur. Bu bakımdan bazı dönemlerde farklı örf ve adetler ortaya çıkar. Bu örf ve adetlerden biri olan söz, nişan ve isteme olaylarında farklı detaylara dikkat etmek gerekir.

Bu detaylardan bir tanesi de söz nişan ve isteme çiçekleri seçimidir. Bugünlerde özel ve birbirinden güzel parçalar seçilerek kız evine hediye olarak götürülür. Bu parçalar her zaman için en güzel olan çiçeklerden oluşur. Çiçekler o günün önemine uygun olarak seçilmeli ve özel bir buketi oluşturmalıdır. Firmamızdan söz ve nişan gibi en özel günlerinizde sizleri yansıtacak çiçek tasarımlarını hemen satın alabilirsiniz.

Söz Çiçekleri Nasıl Olmalıdır?

Sözlenmek evliliğe giden yolda ilk adımı resmi anlamda atmak demektir. Söz nişan ve isteme çiçekleri bu anlamda kalıcı olan ve gösterişi tam anlamıyla yansıtan çiçeklerden seçilmelidir. Söz çiçekleri yalnızca tek bir çiçekten tasarlanmış olabilirken kokteyl olarak kombinlenmiş büyük çiçek demetlerini de oluşturabilecektir.

Bu seçim çiftlerin zevk ve tercihlerine özel olmalıdır. Aynı zamanda kız tarafının bu çiçekleri beğenmesi ve konukları da ihtişamı ve gösterişi ile mest etmesi açısından önem taşır. Kırmızı güller, lilyum buketi, papatyalar, orkide gibi özel çiçeklerden oluşan tekli ve çoklu kombinler söz çiçekleri olarak tercih edilebilecektir.

Söze Gidilirken Hangi Çiçekler Tercih Edilir?

Söz törenleri bazen sade bazen ise oldukça gösterişli yapılan merasimlerdir. Bu nedenle ambianse uygun malzemelerin tercih edilmesi önem taşır. Söz nişan ve isteme çiçekleri araştırmalarında ilk sırayı güller alır. Gül seçmek gösterişi ve anlamlı olanı direkt olarak yansıtmak demektir. Bu seçim herkesi memnun edecek bir seçim olacaktır.

 Kırmızı güller çok anlamlı olan çiçeklerdir. Söz merasiminde, merasimi çok daha özel hale getirmek için kırmızı gülü kullanmak son derece önemlidir. Söz gibi ilerki yıllara bir anı olarak kalacak günlerde özel bir çiçek tercih etmek isteyenlerin gül tercih etmesi son derece doğaldır. Muhteşem güzellikteki kırmızı güller söz masasına oldukça yakışacaktır. Söze giderken kırmızı gül tercih etmek karşı tarafa verilen önemi ve değeri bir kez daha ortaya koyar. Söz ve nişan gibi özel günlerde kırmızı güllerin anlamı daha da katlanacaktır.